Hvor og hvornår?

Så er datoerne klar for Bøn i Bevægelse i sensommeren og efteråret 2017! Du kan være med i Aalborg, Aarhus, Silkeborg, Odder, Svendborg, Herlev og København! 

Velkommen til en ny sæson med Bøn i Bevægelse! Hvis du ikke allerede kender til Bøn i Bevægelse, kan du læse en lidt længere beskrivelse her.

I sensommeren og efteråret har du igen mulighed for at være med til Bøn i Bevægelse i København, Aarhus, Svendborg, Silkeborg, Odder, Herlev og Aalborg. Læg mærke til, at der er forskellige tidspunkter for arrangementerne i forskellige byer. 

Husk på, at aftnerne er gratis, hvis du er medlem af Areopagos (100 kroner/år), ellers koster de 50 kroner pr. aften, som betales ved indgangen. Du kan melde dig ind i Areopagos her. 

***

Datoer for arrangementerne:

KØBENHAVN 1

Ledere er Øyvind Borgsø og Dorthe Davidsen Langås. 
Aftnerne finder sted torsdage kl. 19.30-21.00 på Diakonissestiftelsen, Bjælkeloftet, Peter Bangs Vej 5B, 2000 Frederiksberg:

31. august

28. september

26. oktober

30. november

***

KØBENHAVN 2:
Ledere er Katrine Steward og Lotte Madsen.
Aftnerne finder sted kl. 17-18.30 hos København Vineyard på Nyvej 7, Frederiksberg:

21. august

18. september

23. oktober - denne aften er kirken optaget, så vi er i stedet hos: Katrine Stewart, Livjægergade 14, 3., tv. København Ø.

20. november

 

***

LINDEHØJ - HERLEV:

Ledere er Lise Thams og Kaja Kruse.
Aftnerne foregår tirsdage kl. 19.30-21.00 i Lindehøj Kirke, Birkholm Kirkesal, Hjortespringvej 130, 2730 Herlev:

5. september

3. oktober

7. november
5. december 

***

SVENDBORG:

Ledere er Birgit Elmon og Bo Nissen.
Aftnerne finder sted torsdage kl. 19.30-21 i Frivillighuset, Havnegade 3, 2. sal, 5700 Svendborg: 

21. september

19. oktober

16. november

***

AARHUS:

Ledere er Susanne Jensen og Karina Borcher Andersen.
Aftnerne finder sted fra kl. 19.30-21.00 i Konferencecentret i Studenternes hus, Frederik Nielsens vej 2-4, bygning 1421-1422.

5. september

3. oktober

7. november

5. december 
***

ODDER:
Ledere er Øyvind Borgsø, Karina Hougaard og Gitte Lykke. 
Aftnerne finder sted mandage kl. 20.00-21.30 i Odder Frimenighed, Randlevvej 5, Cafe R5, 8300 Odder. 

30. oktober

27. november

22. januar

26. februar

***

SILKEBORG:

Ledere er Lene Myhre og Linda Birkkjær Nielsen
Aftnerne foregår tirsdage kl. 19.30-21.00 i Silkeborg Oasekirke, Frichsvej 2A, Silkeborg: 

5. september

3. oktober

7. november

5. december

***

AALBORG:

Ledere er Benedicte Tønsberg og Jens Knudsen.
Arrangementerne foregår onsdage kl. 19.00-20.30 i Margrethekirken, Revlingbakken 18, Aalborg. 

11. oktober

8. november

6. december

Bottom