Hvor og hvornår?

Her kan du se datoer og steder for BiB-aftnerne i vinteren og foråret 2017! 

Velkommen til en ny sæson med Bøn i Bevægelse! Hvis du ikke allerede kender til Bøn i Bevægelse, kan du læse en lidt længere beskrivelse her.

I vinteren og foråret har du igen mulighed for at være med til Bøn i Bevægelse i København, Aarhus, Svendborg, Silkeborg, Herlev, Aalborg og Odense. Læg mærke til, at der er forskellige tidspunkter for arrangementerne i forskellige byer. 

Husk på, at aftnerne er gratis, hvis du er medlem af Areopagos (100 kroner/år), ellers koster de 50 kroner pr. aften, som betales ved indgangen. Du kan melde dig ind i Areopagos her. 

***

Datoer for arrangementerne:

KØBENHAVN 1

Ledere er Øyvind Borgsø og Dorthe Davidsen Langås. 
Aftnerne finder sted mandage kl. 19.30-21.00 på Diakonissestiftelsen, Bjælkeloftet, Peter Bangs Vej 1, indgang 5, 2000 Frederiksberg:

30. januar

27. februar

27. marts

24. april

29. maj

***

KØBENHAVN 2:
Ledere er Katrine Steward og Lotte Madsen.
Aftnerne finder sted kl. 17-18.30 hos København Vineyard på Nyvej 7, Frederiksberg:

16. januar

20. februar

20. marts

17. april

15. maj

 

***

LINDEHØJ - HERLEV:

Ledere er Lise Thams og Kaja Kruse.
Aftnerne foregår kl. 19.30-21.00 i Lindehøj Kirke, Birkholm Kirkesal, Hjortespringvej 130, 2730 Herlev.

31. januar

28. februar

20. april

16. maj

***

ODENSE:

Ledere er Agnete Kruse og Flemming Bjerg.
Aftnerne foregår kl. 19.30-21.00 i Skt. Knuds Sal, Odense Domkirke, Sankt Knuds Kirke, Klosterbakken 2, 5000 Odens

31. januar

28. februar

28. marts

25. april

***

SVENDBORG:

Ledere er Birgit Elmon og Bo Nissen.
Aftnerne finder sted kl. 19.30-21 i Frivillighuset, Havnegade 3, 2. sal, 5700 Svendborg: 

19. januar

16. februar

16. marts

***

AARHUS:

Ledere er Susanne Jensen og Karina Borcher Andersen.
Aftnerne finder sted fra kl. 19.30-21.00 i Konferencecentret i Studenternes hus, Frederik Nielsens vej 2-4, bygning 1421-1422.

7. februar

7. marts

4. april

2. maj

6. juni 

***

SILKEBORG:

Ledere er Lene Myhre og Mette Svensson
Aftnerne foregår kl. 19.30-21.00 i Silkeborg Oasekirke, Frichsvej 2A, Silkeborg:

7. februar

7. marts

4. april

2. maj

6. juni

***

AALBORG:

Ledere er Benedicte Tønsberg og Jens Knudsen.
Arrangementerne foregår kl. 19.00-20.30 i Margrethekirken, Revlingbakken 18, Aalborg. 

1. februar

1. marts

15. marts

Det sker

29. maj
København
30. maj
Søsterstuerne på Diakonissestiftelsen
02. juni
Sankt Birgitta Kloster, Maribo
06. juni
Aarhus
06. juni
Silkeborg
14. juni
Bethlehemskirken
30. juni
Galleri Emmaus, Haslev

 

 

 

 

Bottom